• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Świeżo wyciskane soki - źródło zdrowia.

Czy powinniśmy pić świeżo wyciskane soki? Świeżo wyciśnięty sok to doskonała dostawa witamin i minerałów dla naszego organizmu. Najczęściej wystarczy tylko 15 minut i wszystkie składniki tego soku znajdą się już w naszym krwioobiegu. Od tego momentu będzie można już cieszyć się tym, że składniki odżywcze z soku działają dla naszego organizmu. Każdego dnia organizm usuwa zużyte komórki i buduje nowe. Te składniki, które będą znajdować się w świeżym soku mogą wspierać organizm w budowaniu takich komórek.

Na litr soku należy wybrać około 2kg owoców czy warzyw. Oczywiście nie będzie łatwo takiej ilości zjeść, a w formie soku będzie można zdecydowanie łatwiej to przyjąć. Wypić takie warzywa będzie nam dużo łatwiej. Soki posłużą nam jako doskonały dopływ świeżych witamin w dużych ilościach. Można powiedzieć, że świeżo wyciśnięte soki będą alkalizować nasz organizm. Dzięki temu uda się odpowiednio powrócić do dobrego pH. Od razu będzie to dla nas kop energetyczny lepszy niż kawa. Poprawi się jasność naszego umysłu, nie będziemy potrzebowali aż tyle snu.

Oczywiście z czasem można także liczyć, że przejdzie nam ochota na śmieciowe jedzenie i chętnie będziemy właśnie wybierali tylko takie zdrowe propozycje. Czym wyciskać soki? Najlepiej sprawdzi się tutaj wolnoobrotowa wyciskarka, która daje dużo lepsze soki niż sokowirówka, która niszczy owoce przez ostre ostrza i niestety w ten sposób również niższy nasze komórki roślinne. Odpad będzie liczny i najczęściej mokry a to oczywiście oznacza, że zostaje w nim dużo soku a więc urządzenie nie jest odpowiednio efektywne.

Jako, że sok będzie napowietrzony to jego wartość niestety będzie minimalna i będzie się rozwarstwiał. Wybierając wyciskarkę mamy urządzenie, które miażdży owoce przy użyciu specjalnego ślimaka i następnie przeciera pulpę przez sito. W ten sposób można być pewnym, że wszystkie cenne składniki nie będą uszkodzone a sok nie będzie napowietrzony. W przypadku wyciskarki oczywiście także warto od razu wypić taki sok, ale nie stanie się nic złego, jeśli w lodowce będziemy go przechowywać nawet do trzech dób.

Bożena Nowak

Lekarz pediatra, potwierdza, korzystny wpływ wyciskanych soków na odporność dzieci i młodzieży. Warszawa.