• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Proste wyciskanie soków z cytrusów.

Wyciskane soki z cytrusów W cytrusach znajduje się dużą ilość soku. W przeciwieństwie do warzyw czy ziół będzie tego soku najczęściej kilkanaście procent więcej. Jednak jeśli chcemy dobrze wykorzystywać każdy owoc to powinniśmy postawić na dobrą jakościowo wyciskarkę do owoców. Dzięki niej można liczyć na to, że uda się pozyskać maksymalną ilość soku. Dobre wyciskarki będą w stanie pozyskiwać około 40% soku więcej niż sokowirówka, blender czy jakieś inne urządzenie. Atutem przy uzyskiwaniu soków z cytrusów ważna będzie także świeżość. To jak się zdaje ważna sprawa również dlatego, że soki z tych owoców należy spożywać zawsze świeżę.

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok? Soki z cytrusów są bardzo pożywne i dodatkowo mają w sobie wiele witaminy C. Wystarczy wyciskać sok z jednej pomarańczy albo z półtorej cytryny i dostaniemy dzienną dawkę witaminy C do organizmu. Świeżo wyciskany sok z cytryny nie musi być wyłącznie spożywany w formie picia. Będzie można traktować go również jako naturalną maseczkę i przy połączeniu z kozim mlekiem będzie można potraktować produkt jako świetny krem poprawiający cerę. Jednak najwięcej właściwości będzie miał zawsze sok świeżo wyciskany. Dostarcza witaminę C oraz wpływa pozytywnie na krążenie. Może również skutecznie oczyszczać organizm.

Pomarańcze czy mandarynki może nie mają takiej ilości witaminy C jak cytryna, ale będą smakowo wyjątkowe. Dodatkowo oczywiście będą to również doskonałe pod kątem wartości odżywczych soki, które świetnie uzupełnią między innymi płyny w organizmie. Szczególnie dla osób, które są aktywne fizycznie picie takich soków będzie bardzo ważne. Pomelo to owoc, który pojawia się u nas z Chin. Czasami może także występować pod nazwą Pamelo albo pompela. Najlepiej będzie jednak określić ją jako pomarańcze olbrzymią. Co ciekawe pomelo i pomarańcza chińska stworzyły nam grejpfruta. Świeży sok z pomelo będzie dodatkowo zawierał najwięcej witaminy C spośród wszystkich produktów. Średnie będzie tam około 60 mg witaminy C na każde 100 gram soku. Inny atut tego soku to także wysoka energetyczność, wpływa on świetnie na nawadnianie organizmu, może działać również oczyszczająco.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości Sok z grejpfruta jak się wydaje będzie najzdrowszą ze wszystkich propozycji, którą będzie można praktycznie bez ograniczeń spożywać. Właściwości stosowane są praktycznie we wszystkich dziedzinach medycznych. Taki sok ma wiele witaminy C oraz beta karoten. Dzięki tym składnikom sok może obniżyć poziom cholesterolu a także będzie dobrze działał na układ krwionośny. Sok pozwala na uregulowanie pracy serca oraz układu moczowego. Zawiera w sobie wiele potasu oraz sok z grejpfruta będzie także polecany dla kobiet w ciąży.

Chemia w cytrusach? Nie w świeżych sokach! Cytrusy są niestety karmione chemią, która ma sprawić, że będą ładnie rosły. Dlatego przed ich przerobieniem warto się zawsze zatroszczyć o ich mycie. Jeśli sami przygotowujemy sok to mamy dokładną kontrolę nad tym jakie będą przerabiane w celu przygotowania soku i dlatego nie trzeba się obawiać, że pojawi się tam chemia. Producenci soków o takie kwestie raczej nie dbają, dlatego trzeba się liczyć z tym, że w ich sprzętach pojawiają się masowo owoce nieobrane, które mogą takżę nie być myte.

Joanna Poniedziałek

Dermatolog z wieloletnim stażem, często w leczeniu pacjentów zamiast leków używa terapii sokowych, które regulują większość problemów skórnych. Kraków