• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Poważny błąd medyczny dotyczący refluksu kwasowego i kwasu żołądkowego, który wpływa na miliony ludzi.

Refluks kwasowy jest niezwykle częstym problemem zdrowotnym. Innymi terminami stosowanymi w tym schorzeniu są: choroba refluksowa żołądkowo-przełykowa (GERD) - choroba ściśle związana z tym schorzeniem lub choroba wrzodowa. Zwykle związek między refluksem kwaśnym a kwasem żołądkowym został rażąco źle zrozumiany.

Jest to poważny błąd medyczny, który dotyka setki milionów ludzi.

Związek między refluksem kwasowym a kwasem żołądkowym

W przeciwieństwie do tego, co wielu ludzi uważa i co lekarze błędnie zdiagnozowali, że refluks kwasowy występuje z powodu nadprodukcji kwasu żołądkowego, jest bardziej prawdopodobne, że stan ten jest spowodowany niedostateczną produkcją kwasu żołądkowego.

Kiedy jest zbyt mała produkcja kwasu żołądkowego, jedzenie nie jest odpowiednio trawione, więc siedzieć w żołądku i fermentuje, produkując gaz, który powoduje ciśnienie do gromadzenia się. Ciśnienie to popycha do otwarcia zaworu zwieracza i część kwasu żołądkowego wylewa się z powrotem do przełyku, powodując oparzenia, ponieważ tkanki przełyku nie są przeznaczone do obsługi tego kwasu.

To pieczenie w przełyku jest tym, czego doświadczają osoby cierpiące na refluks żołądkowo-jelitowy lub kwaśny, jak uczucie pieczenia, ból, ucisk i duży dyskomfort w klatce piersiowej (zgaga).

Zgaga jest podstawowym objawem refluksu kwasowego - uczucia pieczenia, które promieniuje od żołądka do klatki piersiowej i gardła. Jest ono zazwyczaj najbardziej dokuczliwe w nocy i ma tendencję do występowania w związku z pewnymi czynnościami, takimi jak:

  • Po zjedzeniu ciężkiego posiłku schylanie się jest utrudnione
  • Utrudnione podnoszenie leżąc, zwłaszcza gdy leżysz na plecach

Inne objawy to:

  • Chrypka
  • Uczucie, że jedzenie utknęło w gardle
  • Szczelność w gardle
  • Astma
  • Problemy dentystyczne
  • Nieświeży oddech

Organizm zwany Helicobacter pylori (początkowo nazywany campylobacter) powoduje przewlekłe niskopoziomowe zapalenie błony śluzowej żołądka i jest odpowiedzialny, lub przynajmniej główny czynnik, za powstawanie wielu objawów refluksu kwasowego.

Istnieje ponad 16.000 artykułów potwierdzających fakt, że tłumienie kwasu żołądkowego nie leczy tego problemu. Leczy on tylko objawy. A jednym z wyjaśnień jest to, że gdy tłumisz ilość kwasu w żołądku, zmniejszasz zdolność organizmu do zabijania bakterii helikobakteryjnych. Więc to faktycznie pogarsza twój stan i utrwala problem.

Oczywiście, teraz mamy zabiegi takie jak antybiotyki, które mają na celu wyeliminowanie tego organizmu. Jednak praktycznie nigdy nie jest konieczne stosowanie antybiotyków, a oto kilka prostych, skutecznych strategii eliminacji helikobakterii bez użycia leków.

Jak odzwyczaić się od niebezpiecznych kwaśnych leków antyrefluksowych?

Jeśli cierpisz na ten schorzenie i dokonałeś nierozsądnego wyboru kontaktu z tradycyjnym lekarzem, prawdopodobnie zastosowałeś inhibitor pompy protonowej, taki jak Prilosec lub Prevacid.

Proszę zrozumieć, że są to bardzo niebezpieczne leki. To ostatnia rzecz, jaką będziesz chciał zażywać na ten stan.

Niestety, inhibitory pompy protonowej są bardzo popularne, ponieważ działają całkiem dobrze. Rozwijają one jednak zarówno tolerancję jak i uzależnienie od nich, więc nie można przestać ich przyjmować bez poważnych reperkusji.

NIGDY nie należy zaprzestawać przyjmowania inhibitorów pompy protonowej z zimnego indyka. Należy je stopniowo odstawiać, w przeciwnym razie objawy nasilą się, a problem może okazać się poważniejszy niż przed rozpoczęciem przyjmowania leku.

Idealnie byłoby, gdybyś chciał otrzymać mniejszą dawkę niż teraz, a następnie stopniowo zmniejszać ją. Po zejściu do najniższej dawki inhibitora pompy protonowej można zacząć zastępować go blokerami H2 bez recepty, takimi jak Tagamet, Cymetydyna, Zantac lub Ranitydine. Następnie stopniowo odstawić H2-bloker w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Bezpieczne i skuteczne strategie eliminowania kwaśnego refluksu

Rekomendacja:

Zwykle mam swoich klientów, którzy cierpią na refluks kwaśny, robią oczyszczenie przewodu pokarmowego. Po kilku dniach na tym zabiegu wszyscy odczuli ulgę. Są oni prowadzeni przez 28-dniowe czyszczenie z zalecanymi suplementami, piją sok z kapusty i wdrażają następujące strategie i modyfikacje stylu życia. Wszystkie zostały wyleczone z kwaśnego refluksu w mniej niż trzy miesiące.

W celu całkowitego wyleczenia należy najpierw rozpocząć oczyszczanie przewodu pokarmowego, a następnie wdrożyć następujące strategie:

1. Wyeliminowanie wyzwalaczy pokarmowych

Alergie pokarmowe mogą być problemem, więc będziesz chciał całkowicie wyeliminować takie przedmioty jak kofeina, alkohol i wszystkie produkty nikotynowe.

2. Zwiększenie naturalnej produkcji kwasu żołądkowego w Twoim organizmie

Refluks kwaśny nie jest spowodowany zbyt dużą ilością kwasu w twoim żołądku - zwykle jest to problem ze zbyt małą ilością kwasu. Jedną z najprostszych strategii zachęcających Twój organizm do wytwarzania wystarczającej ilości kwasu solnego (kwasu żołądkowego) jest spożycie wystarczającej ilości surowca.

Jednym z najprostszych, najbardziej podstawowych produktów spożywczych, które wiele osób zaniedbuje, jest wysokiej jakości sól morska (sól nieprzetworzona). Nieprzetworzona sól jak sól himalajska - jedna z najlepszych soli na świecie - nie tylko dostarczy ci chlorku, którego twój organizm potrzebuje do produkcji kwasu solnego, ale także zawiera ponad 80 śladowych minerałów, które twój organizm potrzebuje do optymalnego, biochemicznego działania.

Dodaj 1 łyżkę stołową octu jabłkowego do około 8 uncji wody i wypij 10 minut przed każdym posiłkiem. Pomoże to Twojemu organizmowi regulować poziom kwasu żołądkowego, co pomoże w trawieniu i zmniejszy późniejszy refluks kwasowy. Czyniąc to przy każdym posiłku i każdego dnia w końcu wyleczysz swój refluks kwasowy.

3. Przyjmowanie suplementu w postaci kwasu solnego

Inną możliwością jest wzięcie betainy suplementu solnego, który jest dostępny w sklepach ze zdrową żywnością bez recepty. Będziesz chciał wziąć tyle, ile trzeba, aby uzyskać najmniejsze uczucie pieczenia, a następnie zmniejszyć o jedną kapsułkę. To pomoże Twojemu organizmowi lepiej strawić jedzenie, a także pomoże zabić helikobakterię i unormować swoje objawy.

4. Modyfikacja diety

Spożywanie dużych ilości przetworzonej żywności i cukrów to pewny sposób na zaostrzenie kwaśnego refluksu, ponieważ zaburza on równowagę bakteryjną w żołądku i jelitach. Zamiast tego, będziesz chciał jeść dużo warzyw i wysokiej jakości, organicznych, biodynamicznych i uprawianych lokalnie produktów. Możesz również uzupełnić swoją dietę wysokiej jakości probiotykiem lub zadbać o to, aby do diety dodawana była żywność sfermentowana. Pomoże to w zrównoważeniu flory jelitowej, co może pomóc w naturalnej eliminacji helikobakterii.

5. Optymalizacja poziomu Twojej witaminy D

Witamina D jest niezbędna, i to również w tym stanie, ponieważ istnieje prawdopodobnie składnik zakaźny powodujący problem. Kiedy poziom witaminy D zostanie zoptymalizowany, zoptymalizujesz również produkcję 200 peptydów antybakteryjnych, które pomogą Twojemu organizmowi wyeliminować wszelkie infekcje, których nie powinno tam być.

Możesz zwiększyć swój poziom witaminy D poprzez odpowiednie ilości ekspozycji na słońce lub poprzez korzystanie z bezpiecznego solarium.

Jeśli żadne z nich nie jest dostępne, możesz zażywać doustnie suplement diety z witaminą D3. Jednak za każdym razem, gdy stosujesz doustną witaminę D, konieczne jest regularne przeprowadzanie badań, aby upewnić się, że nie osiągasz poziomu toksyczności.

Anna Rokitnik

Trener personalny, dietetyk. W swoich planach żywieniowych uwzględnia naturalne nieprzetworzone owoce, warzywa i zioła. Potwierdza, ze dzięki wyciskarkom otrzymujemy kompletne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznań