• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Przepisy na wyciskane świeże soki z wyciskarki i sokowirówki owocowe i warzywne

Jak działają poszczególne soki na organizm? Soki świeże będą smacznym, orzeźwiającym oraz zdrowym napojem, który stanowić może idealną alternatywę dla tradycyjnych słodzonych napojów. Ze względu na swoje cenne właściwości takie soki coraz częściej stają się także cennym uzupełnieniem w przypadku programów leczniczych. Kuracje z sokami oraz diety na nich oparte charakteryzują się coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić temu, ponieważ soki świeże dają naprawdę pozytywne efekty dla organizmu i dzięki nim można zachować dobrą formę. Znajdziemy w nich masę cennych witamin, składniki mineralne.

Sporządzone samodzielnie w domu nie będą miały szkodliwych substancji chemicznych. W tej chwili na tego typu soki mamy masę różnorakich przepisów.

Najczęściej ludzie przygotowują soku z jabłek oraz wiśni. Sporządzone napoje będą działać korzystnie na przemianę materii, mogą wzmocnić serce.

Sok ze śliwek to jeszcze kolejna propozycja, z której także warto korzystać. Jeśli mamy problemy z zaparciami to taki sok będzie idealną propozycją. Można wykorzystywać truskawki czy cytrusy. Wszystko oczywiście zależy od nas w zależności od tego jakie produkty najbardziej nam odpowiadają i co będzie nam najlepiej smakowało.

Dobrze sprawdzą się również czarne porzeczki, w których jest dużo witaminy C. Soki z warzyw mogą doskonale smakować i będą działać pozytywnie na nasz organizm.

Sok z pomidorów również jest niezwykle cennym dodatkiem do diety, szczególnie u osób, które mają problem z anemią. Jeśli chodzi o sok z marchwi może wpływać na wzmocnienie organizmu, pozwoli na skuteczną walkę ze schorzeniami skóry.

Na wątrobę idealnie działać będzie sok z buraków, ten z ogórków może oczyszczać organizm z toksyn. Jednocześnie wpływa także dobrze na pracę naszych nerek.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sok da się także przygotować ze szpinaku. Taki napój będzie doskonałym źródłem żelaza oraz dostarczy do organizmu wiele pozytywnych cennych składników.

Obecnie mamy masę interesujących przepisów na soki owocowe oraz warzywne, dzięki którym każdy może sięgać po idealną dla siebie propozycje. Poszczególne składniki można łączyć ze sobą i tworzyć mieszanki zdrowych pożywnych soków dla swojego organizmu. na pewno warto po nie sięgać, ponieważ ich pozytywny wpływ będzie przez nas szybko odczuwalny i na pewno soki będą działać tak, że poczujemy się lepiej. nie potrzeba wiele wysiłku i rzeczywiście świeżymi sokami można zupełnie zmienić swoją dietę.

Joanna Poniedziałek

Dermatolog z wieloletnim stażem, często w leczeniu pacjentów zamiast leków używa terapii sokowych, które regulują większość problemów skórnych. Kraków