• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Amerykański trener fitness: Jak sprawić, by dzieci były sprawniejsze

Niewątpliwie słyszałeś, że otyłość u dzieci gwałtownie wzrasta. To teraz przebija wszystkie inne problemy zdrowotne jako # 1 problem dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. Równie niepokojący jest fakt, że stres plasuje się teraz wśród 10 najlepszych problemów zdrowotnych dzieci w Ameryce.

Byłbym gotów założyć się, że wzrost otyłości dziecięcej i stresu bezpośrednio odpowiada z trzech rzeczy:

1. Spadek aktywności fizycznej - niegdyś obowiązkowej przerwy i zajęć WF - w szkołach.

2. Inwazją technologii.

3. Szybkie, puste kalorie.

Dzisiejsze dzieci po prostu nie ruszają się tak jak kiedyś. Oczywiście ich siedzący rodzice też nie. Pomyśl o wszystkich "przełomowych osiągnięciach", które mają ułatwić życie - windy, schody ruchome, komputery, telewizja kablowa, gry wideo, telefony komórkowe, urządzenia z przyciskami do wszystkiego, co kiedyś wymagało odrobiny ruchu. Z tych gadżetów wyrosły dzieci, które z łatwością poruszają się po Internecie, ale nie potrafią przeskoczyć liny ani zrobić podbródka, by ocalić swoje życie!

Dodajmy do tego fakt, że dzisiejsze dzieci jedzą trzy razy więcej kalorii niż potrzebują, a zrozumiemy, dlaczego mamy epidemię na naszych rękach.

Odwrócenie biegu wydarzeń

Jestem przekonany, że jedynymi osobami zdolnymi do odwrócenia tego otyłego statku wycieczkowego dla dzieci są rodzice. Pewien mądry człowiek powiedział: "Rodzice często mówią o młodszym pokoleniu tak, jakby nie mieli z nim nic wspólnego." Ale my wiemy lepiej. I, to jest nasza odpowiedzialność. Ale zanim będziemy trenować nasze dzieci, najlepiej trenujmy samych siebie.

Nigdy nie zapominajmy, że jesteśmy stworzeniami z przyzwyczajenia. Jeśli ty nie pilnujesz tego, co jesz lub ile ćwiczysz, możesz być pewien, że twoje dziecko to robi. To, co dziecko obserwuje, wprowadza w życie.

Inne pokolenie

Nie popełniaj błędu zakładając, że Twoje dzieci mają wystarczająco dużo ruchu. Większość z nich nie ćwiczy. Jako rodzice wspominamy, jak to było, kiedy my dorastaliśmy i myślimy, że ta cała sprawa z ćwiczeniami sama się rozwiąże z naszymi dziećmi.

Ale czasy się zmieniły! Nie potrafię powiedzieć, jak często słyszę, jak dzisiejsze mamy mówią: "Potrzebuję tylko trochę czasu dla siebie, moje dzieci doprowadzają mnie do szału!". Jaką różnicę robi pół wieku. Największym problemem mojej matki było to, że nigdy nie mogła nas znaleźć. Po przejściu lub przejechaniu na rowerach dwóch mil do domu ze szkoły, szturmowałam dom podczas zdejmowania ubrań, chwytałam przekąskę (zazwyczaj świeże owoce kontra słodkie rzeczy, które przychodzą zwinięte) i spieszyłam się na zewnątrz. Wiem, byłam dziwacznym dzieckiem! Potem szybko znajdowałem przyjaciela i spędzałem każdy ostatni promień słońca biegając, siłując się i bawiąc.

Dla zbyt wielu dzieci w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w mieście lub w jego pobliżu, ich życie w niczym nie przypomina mojego dzieciństwa. Mają szczęście, jeśli mają jakąkolwiek aktywność fizyczną, o której można by mówić. Są dowożone do i ze szkoły, a po 6-7 godzinach siedzenia, gdy już wrócą do domu, znów siadają, by surfować po internecie. Później zasiadają przed telewizorem, aby zjeść kolację... pizzę!

Z tego wszystkiego, nie polecam próbować zmuszać dzieci do ćwiczeń! Próba przekonania dzieci do ćwiczeń jest daremna. Z drugiej strony, wymyślenie aktywności fizycznej, w której ty i twoje dzieci możecie uczestniczyć i którą możecie się cieszyć, jest bardzo wykonalne. Skąd wiem? Bo my to zrobiliśmy.

Pewnego wieczoru po kolacji powiedziałem po prostu: "Chodźcie za mną". Następnie wyszedłem na drogę dojazdową i narysowałem cztery duże kwadraty dużym kawałkiem kredy. Potem przez wiele godzin graliśmy w cztery kwadraty z wielką gumową piłką.

Jakie to wspaniałe!

Chodzi mi po prostu o to, że dbanie o kondycję dzieci nie jest skomplikowane, a już na pewno nie musi być drogie. Myślę, że Wii fitness to świetny pomysł, ale gwarantuję, że będziesz się lepiej bawić na zewnątrz. W końcu, czyż nie chodzi o to, aby odciągnąć dzieci od telewizora?

Wyjdź z domu!

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby stworzyć sprawne dzieci.

- Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zaangażować dzieci w uprawianie sportu.

- Zaplanuj czas w każdy weekend, aby wybrać się na rodzinną wycieczkę. Wybierz różne ciekawe miejsca w miejscu zamieszkania, których nigdy wcześniej nie odwiedziliście.

- Ponieważ można łatwo nagrać ulubione programy, zrób jeden wieczór w tygodniu jako "wieczór bez telewizji". Następnie wykorzystajcie ten czas na wspólną zdrową aktywność.

- Na kolację, przynajmniej raz w tygodniu, przygotuj posiłek, który nie składa się z przetworzonej żywności. Wszystko musi być naturalne i świeże. Zaangażuj dzieci w przygotowywanie przepisów.

- Kiedy wychodzimy razem jako rodzina, starajmy się wybierać mniej siedzące opcje, kiedy tylko jest to możliwe. Idź schodami zamiast windą, itp.

Wreszcie, nie bądźcie rodzicami, których zauważył Edward, książę Windsoru, mówiąc: "Rzeczą, która robi na mnie największe wrażenie w Ameryce, jest sposób, w jaki rodzice są posłuszni swoim dzieciom". Pamiętajcie, że to wy jesteście szefem! Twoje dzieci chcą, abyś przejął dowodzenie. Jesteś jedynym trenerem fitness, jakiego mają teraz twoje dzieci. Więc napompuj dużą gumową piłkę i idź na całość. Kto wie, może stanie się to nawykiem

Joanna Poniedziałek

Dermatolog z wieloletnim stażem, często w leczeniu pacjentów zamiast leków używa terapii sokowych, które regulują większość problemów skórnych. Kraków