• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Walka z cukrzycą z całą sprawnością fizyczną: 5-Prong Approach

W tym tygodniu blog koncentruje się na tym, jak cały fitness może wpływać na cukrzycę.

Wydaje się, że nie można podnieść gazetę lub czasopismo bez zobaczenia funkcji na epidemię cukrzycy ogarniającej USA i innych narodów zachodnich.

Chociaż 8% populacji ma tę chorobę, nadal jest wiele zamieszania co do tego, co to jest cukrzyca.

Istnieją trzy typy cukrzycy: Typ 1, Typ 2 i ciążowa. Wszystkie są spowodowane niezdolnością organizmu do wytwarzania lub wykorzystywania insuliny. Bez wystarczającej ilości insuliny glukoza pozostaje we krwi i może powodować uszkodzenia nerek, serca, oczu, nerwów i innych narządów.

Cukrzyca typu 2 pojawia się w wieku dorosłym i chociaż istnieje kilka czynników z nią związanych, najlepszym wskaźnikiem rozwoju tej formy choroby jest nadwaga lub otyłość oraz siedzący tryb życia.

Istnieją również inne czynniki, takie jak występowanie wysokiego ciśnienia krwi, wiek i dziedziczność rodziny, ale jako osoba, u której zdiagnozowano cukrzycę, ty jako jednostka nadal masz moc wpływania na chorobę. W leczeniu cukrzycy, całe techniki fitness, czyli dieta, fitness i postawa, może być kluczem do zminimalizowania skutków, a następnie, zależność od insuliny.

Dodatkowo, przyjęcie pozytywnych zachowań może pomóc w następujących kwestiach:

1. Poprawa zarządzania poziomem glukozy we krwi

Aktywność sprawia, że organizm jest bardziej wrażliwy na insulinę, którą produkuje. Aktywność spala również glukozę (kalorie). Oba te działania obniżają poziom glukozy we krwi.

2. Przyjmowanie mniejszej ilości insuliny lub leków przeciwcukrzycowych

Aktywność fizyczna może obniżyć stężenie glukozy we krwi i masę ciała. Oba te działania mogą zmniejszyć ilość insuliny lub leków przeciwcukrzycowych, które należy przyjmować.

3. Utrata wagi i utrzymanie jej na niskim poziomie

Aktywność fizyczna spala kalorie. Jeśli spalisz wystarczająco dużo kalorii, zrzucisz kilka kilogramów. Bądź aktywny, a nie stracisz na wadze!

4. Zarządzanie stresem

Stres nie tylko wpływa na poziom cukru we krwi, ale także na zdolność zapamiętywania innych kluczowych składników, takich jak leki. Ćwiczenia fizyczne mogą złagodzić stres, ale zawsze sugerowałabym otwarcie umysłu na inne dziedziny, takie jak taniec, joga, a nawet medytacja. Miły spacer z przyjacielem lub zwierzakiem zapewnia zarówno aktywność, jak i uwolnienie od stresu.

5. Spełnianie potrzeb i celów dietetycznych

Kluczowe jest odżywianie się w taki sposób, aby wpływać na cukrzycę w jak najbardziej korzystny sposób. Praktykuj spożywanie kilku posiłków o dużej różnorodności, w tym owoców i warzyw, i rozłożenie ich co 3-5 godzin. Posiłki powinny zawierać mało cukru i tłuszczów, a dużo błonnika.

W przypadku osób z cukrzycą należy uważnie monitorować całkowitą ilość węglowodanów spożywanych każdego dnia.

Spośród różnych składników pożywienia - węglowodanów, tłuszczów i białek - węglowodany mają największy wpływ na poziom cukru we krwi. Pokarmy zalecane w diecie kontrolującej poziom glukozy (lub cukru) we krwi są dobre dla osób z cukrzycą... i dla wszystkich innych!

Zarządzanie chorobą, jaką jest cukrzyca, jest w zasięgu naszej kontroli. Nigdy nie pozwól, aby choroba Cię definiowała. Możesz być osobą, która choruje na cukrzycę, ale uważając się za diabetyka, pozwalasz, aby choroba wysunęła się na pierwszy plan.

Bądź na bieżąco i wyprzedzaj chorobę.

Bożena Nowak

Lekarz pediatra, potwierdza, korzystny wpływ wyciskanych soków na odporność dzieci i młodzieży. Warszawa.