• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

5 trendów żywieniowych do zaobserwowania w 2021 roku

W zeszłym roku, wielki dieta buzz było jeść świerszcze. Tak, dobrze słyszeliście. Eksperci twierdzą, że te robaki są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3 i łatwe do strawienia. (Mimo to nadal nie mogę przełknąć myśli o jedzeniu świerszczy.) Ale rok 2021 przynosi wiele różnych trendów dietetycznych - rzeczy, które, jeśli jesteś taki jak ja, są nieco łatwiejsze do okiełznania (i żołądka) wokół. Oto 5 najważniejszych trendów żywieniowych, na które warto zwrócić uwagę w 2021 roku, prosto od dietetyków.

1) Gotowanie z łodyg i korzeni

Bycie bardziej świadomym ekologicznie jest rosnącym trendem od wielu lat - a teraz przybiera nowy obrót - w postaci gotowania korzeni i łodyg. Często wyrzucane do kosza, istnieje wiele sposobów, aby korzenie i łodygi roślin smakują wyśmienicie. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość odpadów poprzez wykorzystanie całego produktu, a nie tylko jego części.

2) Nietypowe zieleniny

Popyt na wodorosty (i inne warzywa tego typu) rośnie. To jest pyszne, obfite i jego "unami" smak sprawia, że dla wspaniały dodatek do zup i sosów - a także na własną rękę. Spróbuj na przykład tego przepisu na sałatkę z wodorostów z sieci Food Network. Yum.

3) Wegetariańskie jedzenie, które będziesz chciał schrupać

Ok, więc kochasz hamburgery. (Ja też). A jeśli jesteś wegetarianinem, te są poza menu (dosłownie). Nie tak szybko. Nowy produkt o nazwie Beyond Burger jest w 100 procentach wegetariański, ale faktycznie "krwawi" i smakuje jak mięso. Poza tym, restauracje już teraz wprowadzają wegetarianizm na nowe poziomy, serwując pyszne rzeczy, takie jak smażony chleb i wegańskie ciasteczka. Blogerzy kulinarni również nieustannie publikują coraz to pyszniejsze, bezmięsne przepisy, do których będziesz wracać wielokrotnie.

4) Jackfruit (i inne ziarna/owoców, o których nigdy nawet nie słyszałeś)

Nie daj się zniechęcić nieco odstraszającym wyglądem jackfruita. Jego mięsista tekstura sprawia, że po ugotowaniu ma konsystencję podobną do pulled pork. Jest słodki i ma ciekawy smak, a do tego istnieje wiele ciekawych przepisów, w których można go wypróbować.

5) Dieta i Meal Delivery

Make-at-home zestawy posiłków można kupić w supermarkecie będą jeszcze większe w 2021 roku, jak są posiłki można mieć dostarczane bezpośrednio do drzwi. Jeśli nie lubisz gotować, o zdrowe posiłki dostarczane do Ciebie może być właśnie dla ludzi, którzy starają się schudnąć i jeść prawo.

Anna Rokitnik

Trener personalny, dietetyk. W swoich planach żywieniowych uwzględnia naturalne nieprzetworzone owoce, warzywa i zioła. Potwierdza, ze dzięki wyciskarkom otrzymujemy kompletne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznań