• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Co to znaczy osiągnąć całkowite dobre samopoczucie

Co to znaczy osiągnąć całkowite Wellness (czy jesteś na to gotowy?)

Mówiłem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz - osiągnięcie całkowitego Wellness oznacza, że znalazłeś spokój dla ciała, spokój dla umysłu i ostatecznie spokój dla ducha.

Chcesz czegoś bardziej konkretnego?

Moja ulubiona definicja wellness pochodzi od Charlesa B. Corbina z Arizona State University. Corbin powiedział kiedyś: "Wellness to wielowymiarowy stan bycia opisujący istnienie pozytywnego zdrowia u danej osoby, którego przykładem jest jakość życia i poczucie dobrobytu."

Tak więc osiągnięcie wellness jest tak naprawdę osiągnięciem zdrowia, ale utrzymuję również, że osiągnięcie wellness jest punktem zwrotnym, z którego fitness ewoluuje z przykrego obowiązku do uznanej części życia, którą witamy i cieszymy się!

Od tego momentu, twoje ciało zaczyna być zdrowe, a ty zyskujesz energię i perspektywę. Zmniejsza się również stres i niepokój, a Ty czujesz się bardziej pewny siebie i spokojny.

A teraz zaczynasz dostrzegać związek z umysłem.

Mniej stresu i niepokoju równa się więcej szczęścia, więc teraz widzisz połączenie z duchem.

Pomyśl o tym jak o nieprzerwanym kole. Kiedy jedna część nie jest wyrównana, pozostałe wypadają z rytmu.

Prawdę powiedziawszy, sprawność fizyczna ciała nie jest tym, co ma być wszystkim i wszystkim. Wiem, że słysząc to od profesjonalisty fitness brzmi nieco dziwnie. Ale chodzi mi o to, że akt stania się fit jest tylko portalem.

Kiedy zaczynamy rozpoznawać, że to naprawdę działa i zaczynasz czuć się lepiej, chcesz tego jeszcze bardziej. W rzeczywistości zaczynasz tego łaknąć.

Odkryłam, że to właśnie z powodu tych intensywnych uczuć jesteśmy bardziej otwarci na odkrywanie innych obszarów wellness, takich jak medytacja i joga lub doświadczanie różnych dróg fitnessu, takich jak nowe zajęcia, a może nawet wakacje fitness.

Jest to zmiana stylu życia, na pewno.

Bądź jednak ostrzeżony: Wellness nie jest celem podróży. Nie ma punktu końcowego. Gdy zaczniesz szukać sposobów na dobre samopoczucie - czy to poprzez zdrowe odżywianie, odkrywanie opcji fitness, czy zatrudnienie profesjonalnego trenera fitness lub wellness - będzie to tylko pierwszy krok do tego, co miejmy nadzieję stanie się stylem życia zdrowych poszukiwań i szczęśliwej długowieczności!

Do następnego razu, bądź zdrów... całkowicie!

Anna Rokitnik

Trener personalny, dietetyk. W swoich planach żywieniowych uwzględnia naturalne nieprzetworzone owoce, warzywa i zioła. Potwierdza, ze dzięki wyciskarkom otrzymujemy kompletne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznań