• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

7 zdrowych porad dla biura

Czy kiedykolwiek zacząłeś swój dzień przysięgając nie pić nic oprócz wody, iść na siłownię i jeść zdrowo przy każdym posiłku, tylko znaleźć się nadal siedzi przy biurku o 18:00, jedzenie popcornu z mikrofalówki i zastanawiając się, co do cholery stało się z dnia? Twoja praca może mieć podstępny sposób okradania czasu, wpływania na złe decyzje i odbierania ci dobrze zamierzonych planów, ale możesz coś z tym zrobić. Przejmij kontrolę nad swoim dniem dzięki tym siedmiu prostym wskazówkom, które pozwolą Ci prowadzić zdrowszy tryb życia w biurze.

Dodaj więcej kroków do porannej rutyny

Jeśli dojeżdżasz do pracy samochodem, zachowaj pewien dystans między miejscem parkingowym a drzwiami wejściowymi. Jeśli dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską, wybierz dłuższą trasę do dworca autobusowego lub kolejowego, albo wysiądź jeden przystanek wcześniej i przejdź resztę drogi pieszo. Może się wydawać, że to niewiele, ale każdy krok w ciągu dnia się liczy. Znajdź sposób, aby przemycić ćwiczenia do swojego dnia i pozbyć się poczucia winy z powodu braku siłowni.

Opracuj zasadę picia wody

Wyznacz sobie zasadę: na każdą filiżankę kawy lub puszkę dietetycznego napoju gazowanego wypij najpierw jedną pełną szklankę wody. Z czasem wyrobisz w sobie zdrowszy nawyk nawadniania się przed bezmyślnym popijaniem kolejnej porcji kofeiny.

Pakuj zdrowe przekąski

Unikaj pokusy automatu i przynieś ze sobą do pracy coś zdrowego i apetycznego na ataki przekąsek. Może to wymagać trochę planowania z wyprzedzeniem, ale jest warte wysiłku.

Nie siedź tam bezczynnie

Postaraj się, aby co godzinę wstać i gdzieś się przejść. W zasadzie niech to będzie codzienna zabawa. Pobierz aplikację z krokomierzem i śledź, ile tak naprawdę pokonujesz terenu każdego dnia. Rób krótkie lub długie wycieczki tak często, jak to możliwe w ciągu dnia. Niezależnie od tego, czy idziesz do łazienki i z powrotem, do kopiarki czy gdziekolwiek indziej, postaraj się wstać i pójść gdzieś co godzinę. Szybkie przerwy na spacer są również świetnym sposobem na burzę mózgów i utrzymanie koncentracji.

Rozciągaj się i ćwicz przy biurku

Spróbuj dodać do swojej codziennej rutyny pracy krótkie odcinki ćwiczeń fizycznych. Wiele ćwiczeń można wykonywać przy biurku lub w pustej sali konferencyjnej. Rozdziel rutynę na cały dzień lub poświęć 15 minut pomiędzy projektami, aby się naładować i pobudzić krew do działania.

Zapisz w dzienniku swoje osiągnięcia, aby zredukować stres

Kup sobie notatnik (lub kup jeden z szafek z zapasami) i zacznij każdy dzień od listy tego, co chcesz osiągnąć. W miarę upływu dnia zapisuj, co udało ci się osiągnąć, gdy tylko zadanie zostanie wykonane. Pomocne jest również prowadzenie oddzielnej listy nowych projektów, które zostały znalezione lub przydzielone. Codzienna lista "do zrobienia", "zrobione" i odkryte" to świetny sposób na śledzenie tego, co faktycznie udaje Ci się zrobić w ciągu dnia - co może zmniejszyć ilość stresu wywołanego podjadaniem.

Dbaj o odpowiednią ilość snu

Twoje ciało potrzebuje snu, aby prawidłowo funkcjonować przez cały dzień. Odpowiednia ilość snu pomaga również regulować dwa ważne hormony potrzebne do utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych. Ponadto, kiedy przychodzisz do pracy zmęczony, jesteś bardziej podatny na sięganie po szybkie cukrowe przysmaki i mniej prawdopodobne jest, że pozostaniesz skupiony na swojej diecie i pracy. Znajdź czas, aby być zdrowym każdego dnia i cieszyć się korzyściami płynącymi z tygodnia pracy bez poczucia winy. I pamiętaj, że znalezienie czasu na bycie zdrowym jest o wiele łatwiejsze niż znalezienie czasu na bycie chorym.

Anna Rokitnik

Trener personalny, dietetyk. W swoich planach żywieniowych uwzględnia naturalne nieprzetworzone owoce, warzywa i zioła. Potwierdza, ze dzięki wyciskarkom otrzymujemy kompletne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznań