• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Soki z owoców i ich wpływ na ludzkie zdrowie

Zdrowe soki owocowe.Istnieją owoce, które lubimy zmieniać w sok przede wszystkim dlatego, że mają oryginalny smak, nie brakuje jednak i takich, którymi warto zainteresować się również dlatego, że poprawiają pracę mózgu, a nawet oczyszczają drogi moczowe. Właśnie takie działanie jest charakterystyczne tak dla żurawiny, jak i dla jagód. Sok z jagód ma swoją specyfikę, która sprawia, że powinien być serwowany z dodatkiem niewielkiej ilości wody. Wpływ na to ma charakteryzująca go zawartość sporej ilości kwasów organicznych. Taki sok dobrze smakuje, a jednocześnie może sprawdzić się jako napój o leczniczym działaniu.

Jest niezawodny, gdy zależy nam na uporaniu się z problemami z zaparciami, gdy zaś stosujemy go w charakterze płukanki, możemy działać przeciwzapalnie na jamę ustną. Okazuje się przy tym, że sok z jagód zyskuje uznanie również w oczach okulistów, doskonale wpływa bowiem na regeneracje siatkówki. Charakterystyczne jest dla niego również to, że bardzo dobrze przyswajają go małe dzieci. Również sok z żurawiny potrafi nas pozytywnie zaskoczyć, okazuje się bowiem, że jest znakomitym rozwiązaniem wówczas, gdy musimy stoczyć walkę z bakterią E coli. Jej obecność w naszym organizmie na ogół prowadzi do zakażenia dróg moczowych, a świeży sok z żurawiny nie tylko neutralizuje wspomniane zakażenie, ale również przyczynia się do tego, że w okolicach sfer intymnych i dróg moczowych pojawia się większa ilość substancji ochronnych.

Pijąc sok z żurawiny przyczyniamy się również do tego, że zwiększa się ilość „dobrego cholesterolu”, a to daje nam pewność, że nasz organizm będzie miał mniejsze problemy tak z sercem, jak i z układem krwionośnym. Świeżo wyciskane soki z owoców są dziś postrzegane jako rozwiązania sprawdzające się podczas walki z wieloma chorobami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są one bogate w witaminy, nie bez znaczenia jest jednak i to, że oddziałują na konkretne stadia choroby lub schorzenia. Najlepiej pić tak zwane soki jednodniowe, mamy bowiem gwarancje tego, że spożywamy wraz z nimi wszystkie te substancje, które mogą okazać się korzystne dla naszego organizmu.

Anna Rokitnik

Trener personalny, dietetyk. W swoich planach żywieniowych uwzględnia naturalne nieprzetworzone owoce, warzywa i zioła. Potwierdza, ze dzięki wyciskarkom otrzymujemy kompletne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznań