• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Wyciskarka do skoków, czyli zdrowie na co dzień

Czy wyciskarka daje zdrowy sok? W czasach, gdy mnożą się budki z hotdogami, pojawiają się nowe sieci z jedzeniem śmieciowym ludzie zapominają o tym, by żyć zdrowo. Żywienie jest zaś takim elementem, który mocno wpływa na nasze zdrowie. Podstawowe zasady najczęściej wszyscy znamy: nie jeść tłusto, jeść warzywa i owoce, ale czy rzeczywiście w praktyce się do tego stosujemy? W pewnych sytuacjach rzeczywiście nie da się do tego stosować, ale najczęściej nie chce nam się tego robić i to jest największy problem. Okazuje się, że coraz częściej ludzie unikają wprowadzania zdrowych składników do diety a to generuje różnorakie choroby cywilizacyjne. Może właśnie one będą w dłuższej perspektywie jakimś czynnikiem, który wpłynie na ludzi i sprawi, że chętniej sięgniemy po jakieś zdrowe produkty.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zadbać o swoje posiłki to przede wszystkim zacznijmy od świeżo wyciskanego soku z owoców. Soki jednodniowe sprzedawane w sklepach są jednak stosunkowo drogie co dla niektórych będzie znaczącym problemem dla wielu osób. Można rozwiązać ten problem nieco inaczej zaczynając samodzielnie przygotować swoje soki. Dlaczego akurat wyciskarka do soków? Obecnie w sprzedaży znajduje się wiele różnych wyciskarek do soku, spośród których każdy może wybrać coś odpowiedniego co pozwoli na przygotowanie udanych soków. Wyciskarki przygotowywane są najczęściej z plastiku oraz stali nierdzewnej. Te pierwsze kosztować mogą kilkaset złotych, a te drugie nawet kilka tysięcy. Każdy sprzęt będzie w stanie przygotować dobry sok, ale wyłącznie urządzenie ze stali nierdzewnej gwarantować będą dłuższa prace bez większych problemów. Warto zainteresować się także sokowirówkami, które są tańsze, ale oczywiście warto wiedzieć czym takie urządzenia różnią się od wyciskarek.

Przede wszystkim sokowirówka ma inną zasadę działania. Sok będzie tam pozyskiwany na zasadzie siekania owoców i warzyw a potem siła odśrodkowa powoduje, że dochodzi do oddzielenia soku od pulpy. Oznacza to, że ta nieposiekana część ma jeszcze w sobie wiele soku i niestety urządzenie przez to nie gwarantuje nam odpowiedniej efektywności, na której by nam zależało. Dodatkowo w przypadku sokowirówki trzeba się liczyć tym, że urządzenie będzie powodowało w momencie cięcia również niszczenie wartościowych składników odżywczych, które znajdują się w takich owocach. Niestety w związku z tym jakość takiego soku nie będzie na zadowalającym poziomie. Przed włożeniem produktów do sokowirówki należy oczywiście wszystkie owoce umyć i obrać.

W przypadku sokowirówki dodatkowo trzeba się liczyć z tym, że nie ze wszystkimi surowcami takie urządzenie będzie pracować i to oczywiście będzie ich minusem. W przypadku wyciskarki mamy do czynienia z urządzeniem, które będzie doprowadzało do miażdżenia produktów, a nie będzie powodowało ich rozcinania. Dzięki temu marnotrawstwo soku będzie tutaj znacznie mniejsze. Dodatkowo sok się nie utlenia i nie traci swoich właściwości odżywczych. Z tego powodu można spokojnie przechowywać go nawet do 48 godzin, bez obaw że się rozwarstwi. Jeśli chodzi o składniki odżywcze, które się w soku znajdują to ten z wyciskarki bez wątpienia wykazuje znacząco więcej pozytywnych elementów i dlatego wyrywa w porównaniu z sokami z sokowirówki.

Anna Rokitnik

Trener personalny, dietetyk. W swoich planach żywieniowych uwzględnia naturalne nieprzetworzone owoce, warzywa i zioła. Potwierdza, ze dzięki wyciskarkom otrzymujemy kompletne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznań