• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Cechy charakterystyczne dobrej wyciskarki do soków cz I.

Czym charakteryzuje się dobra wyciskarka? Podstawowe kryterium przy wyborze wyciskarki do soków? Praktyczność. Zanim zdecydujemy się na jakąś wyciskarkę musimy się zastanowić nad tym jak często będziemy z takiego urządzenia korzystać. Jeśli sprzęt będzie używany sporadycznie to trzeba się zastanowić nad tym czy taka inwestycja w ogóle ma sens. Urządzenia obecnie nam oferowane są sprzedawane w cenie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Cenę wyciskarki będzie można przede wszystkim wiązać z tym jaka jest jej funkcjonalność, jaka firma ją przygotowała czy jakie ma gabaryty. Te wszystkie elementy tworzyć będą zarys urządzenia i na ich podstawie będzie się dało taki sprzęt jakoś ocenić.

Praktyczność wyciskarki do soków Oczywiście wyciskarka ma nam wyciskać sok i wydaje się, że ta pierwsza podstawowa zasada jest najważniejsza. Ale jak spojrzy się na to szerzej to zobaczymy, że są wyciskarki, które nie będą pracowały na nasionach czy ziołach lub bardzo twardych warzywach. Dlatego zanim zakupimy warto się tymi kwestiami zainteresować i dowiedzieć z jakimi produktami taka wyciskarka dobrze współpracuje. Pomocne mogą być także opisy producenta. Warto zaznajomić się z tym co mówią inni użytkownicy.

Dobry i mocny silnik to serce wyciskarki. Podstawą takiego urządzenia jest zawsze silnik, który musi mieć odpowiednią moc, ale powinien także pracować raczej dość cicho. Najczęściej moc jest tutaj podobna, ale im wyższa moc tym lepsza będzie efektywność przy twardych owocach. Jeśli chcemy wiedzieć z jakimi owocami dany silnik sobie dobrze poradzi warto sprawdzić w opisach, jakie przygotowuje dla nas producent. Gwarancja to podstawa jakości wyciskarki do soków. Jeśli producent będzie dawał nam dwa 2-3 lata gwarancji to tak naprawdę będzie się trzeba spodziewać, że po tym okresie pojawi się jakaś awaria. I nie ma w tym żadnego przekąsu.

Tak niestety się dzieje i właśnie takie doświadczenia ma większość użytkowników domowego sprzętu AGD. Dobry producent wyciskarki powinien zagwarantować nam 10 lat gwarancji na swoje urządzenie. Wtedy będziemy wiedzieli, że urządzenie jest dobrze przygotowane i producent rzeczywiście jest w stanie za nie ręczyć i nie obawia się, że coś szybko zacznie się dziać z takim sprzętem. Jeśli na sprzęt dostaniemy max 3 lata gwarancji to znak, że dłużej takie urządzenie nie popracuje.

Joanna Poniedziałek

Dermatolog z wieloletnim stażem, często w leczeniu pacjentów zamiast leków używa terapii sokowych, które regulują większość problemów skórnych. Kraków