• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Dlaczego warto mieć wyciskarkę do owoców w swoim domu?

Zalety posiadania wyciskarki w domu Picie świeżych soków z owoców i warzyw będzie zdrowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że chodzi o świeże soki a nie produkty w kartonach sprzedawane w sklepach. Warto stawiać na własne domowe soki. Wyciskarka to takie urządzenie, które staje się coraz bardziej powszechne i powoli wypiera nam tradycyjne sokowirówki. Pozwalają one na przygotowywanie wyjątkowych soków oraz koktajli, które stanowić będą prawdziwą witaminową bombę. Taki sprzęt nie będzie najtańszy, ale na pewno warto w niego inwestować. Mamy kilka powodów, które do tego mogą skłaniać. Wyciskane soki to samo zdrowie Wyciskarki pozwalają na przygotowywanie soku, który wyróżniać się będzie tym, że jego wartość odżywcza będzie bardzo wysoka.

Przyrządzone soki mogą mieć w sobie wiele witamin, minerałów oraz enzymów, które będą cenne dla naszego organizmu. Praca takiego sprzętu na wolnych obrotach nie będzie powodowała podniesienia temperatury a to sprawi, że sok nie będzie miał zniszczonych tych składników odżywczych. Wyciskarki mają jeszcze tą zaletę, że pracują praktycznie z każdym warzywem oraz owocem oraz liściastymi produktami spożywczymi. Można więc przygotowywać w nich sok z trawy jęczmiennej, szpinaku, kapusty czy trawy pszenicznej. Cicha i wydajna praca Przyrządzenie soków kojarzy się najczęściej z dużym hałasem ponieważ mamy na myśli sokowirówki.

Ale przy wyciskarkach będzie inaczej. Pracują naprawdę bardzo cicho i są mocno komfortowym sprzętem. Dodatkowo dobrze sprawdzają się w zakresie wydajności, ponieważ uda się z około półtora, dwóch kilogramów surowca przygotować około litr soku. Będzie to sok klarowny, który pięknie wygląda. Wyciskarka jest także urządzeniem, które można utrzymać łatwo w czystości. Nie będzie skomplikowana w swojej budowie i to sprawi, że nie będzie trzeba myć masy kolejnych elementów. Niektórzy producenci dodają jeszcze specjalną szczoteczkę dzięki której czyszczenie wyciskarki staje się łatwiejsze. Dlatego i na tym polu sprzęt wypada zdecydowanie lepiej niż tradycyjna sokowirówka.

Anna Rokitnik

Trener personalny, dietetyk. W swoich planach żywieniowych uwzględnia naturalne nieprzetworzone owoce, warzywa i zioła. Potwierdza, ze dzięki wyciskarkom otrzymujemy kompletne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poznań