• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 16:00
  • Telefon505-567-234
  • E-mailkontakt@adresstrony.pl

Dobra wyciskarka do soków – cechy charakterystyczne cześć II.

Właściwości dobrej wyciskarki Każda dodatkowa informacja o wyciskarce do soków jest ciepło przyjmowana przez wszystkich zainteresowanych i mile widziana w kręgu użytkowników. Wyciskarki do soków są obecnie napompowane wieloma dodatkowymi funkcjami, które maja za zadanie zachęcić nas do kupna i przekonać, ze właśnie ten model jest najlepszy i najbardziej funkcjonalny. Producenci prześcigają się w dodawaniu podróżnych dodatkowych elementów, które bardzo często nie są wykorzystywane w późniejszym etapie codziennego użytkowania, ale mają jeden cel- przekonać klienta do zakupu, bo a nuż się przydadzą. Jednak zanim się zdecydujemy, to pomyślmy czy na pewno kolejne dodatkowe sitko lub inny gadżet na pewno nam się przyda, czy tylko zajmie miejsce.

Jeśli upatrzymy jakiś konkretny model wyciskarki, sprawdźmy na stronach internetowych opinie na temat użytkowania tego sprzętu. Warto posłuchać osób, które już w praktyce wykorzystują Twój wymarzony sprzęt kuchenny i albo go chwalą, albo też ostrzegają przed zakupem. Może się okazać, że wszystkie dodatkowe elementy jakie oferuje producent są o wiele gorszej jakości, niż podstawowy sprzęt i w ogóle nie warto zwracać na nie uwagi, a z pewnością będziemy musieli za nie dopłacić. Warto również sprawdzić co się dzieje w przypadku awarii sprzętu lub uszkodzeniu jednej z części.

Nie mamy wpływu na to czy coś nam się nie zepsuje, nie pęknie, czy nie złamie, i co wtedy? Gdzie możemy szukać pomocy i do kogo się zwrócić? Już na etapie wyboru modelu wyciskarki sprawdź łatwość dostępu elementów i części do danego modelu, w jakich są cenach, czy są jakieś zamienniki najdroższych elementów i czy nie pogorszą one pracy wyciskarki. Są to ważne informacje, nad którymi nie zastanawiamy się przed wyborem sprzętu, dzieje się to dopiero w sytuacji pechowej, gdy już jesteśmy w trakcie głowienia się i szukania najbliższego serwisu.

Nie warto polegać na opiniach, że do naszego modelu pasują części z innej wyciskarki, może okazać się to bardzo mylące i dopóki tego nie sprawdzimy, nie ufajmy tego typu informacjom. Mozę się okazać, że część z innego modelu choć da się zamontować, to znacznie pogorszy pracę wyciskarki, więc i jakość soków. Dodatkowo może doprowadzić do jeszcze większego kłopotu z naprawą usterki. Wyciskarki są bardzo solidne, lecz nie są idealne jak każdy tego typu sprzęt, więc przygotujmy się na wszystkie możliwe sytuacje.

Bożena Nowak

Lekarz pediatra, potwierdza, korzystny wpływ wyciskanych soków na odporność dzieci i młodzieży. Warszawa.